side

انیمیشن - offline

تعداد جلسات : ۱۰ جلسه
ساعات هر جلسه : ۳ ساعت
روزهای برگزاری :
مدت دوره : سه ماه
توضیحات :

این کارگاه آموزشی بصورت غیر حضوری و اما offline برگزار می شود. علاقمندان در این دوره مباحث کلاس را از سوی مدرس در قالب ویدئوهای از قبل ضبط شده دریافت کرده و سپس باید تکالیف ارائه شده را برای مدرس ارسال کنند. در طول دوره بنا بر شرایط و کیفیت کاری هنرجویان چند جلسه بصورت غیر حضوری و آنلاین نیز ممکن است بین مدرس و هنرجویان برگزار شود.

اصول و برنامه آموزش پویانمائی توسط مدرس محمدرضا عابدی

آموزشی را که فصول آنرا ملاحظه میکنید بردو محور تئوریک و عملی پایه ریزی شده:

فصول تئوریک ۳۰ درصد و فصول عملی آموزش ۷۰ درصد خواهد بود

مراحل آموزش فوق به سه دوره آموزشی و یک دوره تولید(انیمیشن) تقسیم میشود.

مرحله اول: آموزش دوره ابتدائی تئوری و عملی به زبان ساده. (ده جلسه . هر جلسه یک ساعت)

مرحله دوم: آموزش دوره میانی تئوری و عملی. در این مرحله حجم و ظرفیت آموزش عملی افزون تر خواهد شد.(ده جلسه . و هر جلسه یک ساعت)

مرحله سوم: آموزش دوره پایانی. در این مرحله دروس عمدتا بصورت عملی خواهد بود.(ده جلسه و هر جلسه یکساعت)

مرحله تولید: در این مرحله هنرآموز زیر نظر مدرس یک فیلمنامه در حد ۳ دقیقه تهیه خواهد کرد و لحظه به لحظه زیر نظر مدرس خود که در این مرحله مسئولیت اش عوض شده و بعنوان ناظر پروژه درخواهد آمد.  هنرآموزیک انیمیشن سه دقیقه ای از صفر تا صد خواهد ساخت. مرحله تولید جزو مراحل سه گانه آموزشی محسوب نمیشود و هیچ اجباری در انجام آن از طرف هنرآموز نیست.

مختصرا بخش هائی از دروسی که هنر آموز خواهد آموخت

  • تاریخ و چگونگی پیدایش انیمیشن در جهان و ایران و موقعیت کنونی انیمیشن ایران در جهان
  • آشنائی با انواع تکنیک های انیمیشن از قبل از ورد کامپیوتر تا اکنون. مثل تکنیکهای دو بعدی . سه بعدی . کات اوت روتوسکپی. استاپ موشن و.....
  • معرفی و آشنائی کلی با نرم افزار های رایج انیمیشن از جمله ۳d max . tv paint و.....mohoشناخت و فراگیری شخصیت پردازی با شیوه رئال و یا اغراق شده درنرم افزار tv paint و نرم افزار moho و گاها مراجعه به فتوشاپ برای مراحل گرافیکی شخصیت در صورت نیاز.
  • آشنائی هنرآموزان با انواع شخصیت پردازی در سریالها و فیلمهای سینمائی مطرح دنیا با نمایش قسمتهای مهم آنها و توضیح علت موفقیت آنها
  • شروع آموزش جامع دو بعدی موهو همراه با توضیح اصول دوازده گانه مثل اسگواش استرچ . آرک . تایمینگ و.......( توضیح اینکه از این مرحله به بعد در پایان هر درس تکلیف داده میشود و هنر آموز وظیفه دارد تکالیفش را انجام داده برای مدرسش بفرستد. کیفیت این تکالیف در نمره عملی پایان دوره تاثیر دارد)
  • در این فصل مبحث انیمیت که یکی از مباحث مهم انیمیشن است بصورت عملی آموزش داده میشود. تکالیفی نیز در همین زمینه از ساده به پیچیده داده میشود.
  • توضیح و تشریح ایده و ایده پردازی از ساده تا رسیدن به یک فیلمنامه، در کنار آموزش نرم افزار موهو
  • آموزش انواع کادر . انواع زاویه دوربین. انواع حرکت های دوربین همراه با نمایش قطعات کوتاه فیلم مربوط به آن مبحث. از آنجائی که موهو دارای ظرفیت آموزش این مباحث را دارد، این مباحث همراه با ادامه آموزش موهو انجام میگیرد.
  • بخش آموزش کانسپت. استوری برد و بطور کلی مراحل پیش تولید همزمان خواهد بود با پایان دروس موهو و راهنمائی هر یک از هنرجویان برای ساخت یک اتود چند ثانیه ای توسط مدرس
  • مرحله پایانی . امتحان کتبی و عملی هنرجویان

چند توضیح مهم:

مبنای اصلی آموزش های فوق بر اساس نرم افزار دو بعدی MOHO برنامه ریزی شده است

توضیح اینکه نرم افزار موهو یکی از بهترین نرم افزارهای جهان است که چند سالی ست کارگردانان ما هم با آن آشنا شده و مورد استقبال بی نظیری واقع شده است.

موهو نرم افزاریست سبک . کم حجم . با فراگیری آسان و تولید انبوه و...... بخصوص ساخت سیریال های تلویزیونی و کسب درآمد.

یکی از شرایط ورود به این دوره آموزشی توانائی کار کردن فتوشاپ است. در غیر اینصورت هنرآموز لازم است یک دوره ۳ جلسه ای فتوشاپ را توسط مدرس فرا بگیرد.

طریقه آموزش این دوره بصورت off line خواهد بود. چنانچه موسسه و یا هنرآموز جویای دانستن علت انتخاب آف لاین برای آموزش انیمیشن به جای آنلاین باشد، مدرس مفصلا توضیح  خواهد داد.

مدرس هفته ای یک درس ۶۰ دقیقه ای را از طریق واتس اپ برای هنر آموز خواهد فرستاد. هنرآموز میبایست فیلم ارسالی را هر چند بار که نیاز است ببیند و تکالیفی را که مدرس داده است بصورت عملی انجام داده و برای مدرس بفرستد. و متعاقب آن مدرس نظرش را نسبت به تکالیف با هنرآموز در میان خواهد گذاشت.

نظر مدرس این است که با توجه به احیانا گرفتاریهای هنرآموز یک ساعت درس در هفته کافی ست اما اگر هنرآموزی وقت و فرصت بیشتری دارد تا ۱۲۰ دقیقه آموزش هم جایز است.

مهارت در طراحی البته کمک زیادی به هنرآموز در ساخت انیمیشن میکند اما جالب است بدانید هنرآموزانی هم که از طراحی بی بهره هستند میتوانند این نرم افزار را فربگیرند. این یکی از خصوصیات بارز نرم افزار موهو است.

مورد دیگر اینکه مدرس پس از هر دوره یک امتحان تئوری و عملی را از هنرآموز خواهد گرفت.

به کلیه پرسشها و ابهامات پاسخ داده خواهد شد.


logo-samandehi side