side
بزرگداشت نگار اسکندرفر در ششمین جشنواره فیلم مستقل «خورشید»
Responsive image

نگار اسکندرفر متولد ۱۳۳۵ و فارغ‌التحصیل روانشناسی بالینی است. از مهمترین سوابق حرفه‌ای او می‌توان به همکاری در بخش‌های ادبی و هنری مطبوعات از سال ١٣٥٤، مدیریت موسسه فرهنگی لواسان طی سال‌های ١٣٦٩تا ١٣٧٢، انتشار مجله ادبی کارنامه، طی سال‌های ١٣٧٧ تا ١٣٨٣ به‌عنوان صاحب امتیاز و مدیرمسئول و همچنین مدیریت مؤسسه چند منظوره فرهنگی هنری کارنامه از سال ١٣٧٩ تاکنون اشاره کرد.

او در سال‌های گذشته، تهیه‌کنندگی چندین مستند بلند حرفه‌ای، تهیه‌کنندگی، چندین اثر تئاتری، سرمایه‌گذاری چندین اثر سینمایی و تهیه‌کنندگی فیلم‌ سینمایی «روز مبادا» را بر عهده داشته و پیش از این نیز در بسیاری از پروژه‌های سینمایی از جمله فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی «اصغر فرهادی» برنده جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی به عنوان سرمایه‌گذار و مجری طرح حضور داشته است.

او از سال ١٣٨١ تاکنون مدیریت آموزشگاه سینمایی کارنامه را به‌عهده دارد و بی‌تردید از تأثیرگذارترین شخصیت‌ها در حوزه آموزش سینما است و مجموعه کارنامه با مدیریت توانمند او تاکنون استعدادهای فراوانی را کشف و به خانواده سینمای ایران معرفی کرده است.

نگار اسکندرفر در زمره موفق‌ترین و نام‌آورترین تهیه‌کنندگان و شخصیت‌های تاریخ سینمای ایران به شمار می‌رود و ششمین جشنواره فیلم مستقل «خورشید» از یک عمر تلاش ارزنده و بی‌دریغ ایشان در جهت افزایش سطح آگاهی، خلاقیت و استانداردهای سینما، قدردانی می‌کند.

ششمین دوره جشنواره فیلم مستقل «خورشید» به‌ عنوان رویداد ویژه سینمای مستقل تجربه‌گرا در کشور؛ به دبیری مهدی یارمحمدی با موضوع آزاد و با پیام احترام به انسان و طبیعت در بخش‌های مختلف از جمله؛ بخش رقابتی «فیلم‌های مستقل تجربه‌گرا»، بخش رقابتی «زیباترین رؤیاها»، بخش رقابتی مقاله سینمای تجربه‌گرا، بخش «بین‌الملل» شامل؛ «مروری بر بهترین فیلم‌های کوتاه تجربی جهان در جشنواره کن ٢٠١٦» و «مروری بر فیلم‌های کوتاه تجربی تاریخ سینمای جهان» از روزهای ۲۰ تا ۲۳ شهریور ماه سال جاری در تالار شهید آوینی شهر بندرعباس؛ مرکز استان هرمزگان برگزار ‌می‌شود.


logo-samandehi side